EcoSolar

Nasza oferta - Zbiorniki i bufory

Zasobniki i bufory

Niezależnie od rodzaju zastosowanego źródła ciepła, jego wydajności i sprawności energetycznej - temperatura wody nieustannie spada podczas jej przechowywania. Chociaż proces ten jest nieunikniony, kolejne generacje zasobników skuteczniej spowalniają go, a tym samym  minimalizują starty cieplne na instalacji. Najlepsze parametry termoizolacyjne osiągają zasobniki wykonane z wysokiej jakości materiałów, według najnowszych dostępnych technologii.

Zasobniki jednowężownicowe

Zimna woda napełnia zasobnik w najniższym punkcie, przenosząc się coraz wyżej obmywa wężownicę, odbierając z niej ciepło poprzez dotyk. Ze szczytu wydostaje się woda zagrzana do właściwej temperatury i rurami instalacji płynie do kranów. Jednak zanim faktycznie opuści ona zasobnik, może całymi godzinami oczekiwać bez zauważalnego wychłodzenia. Dzieje się tak, ponieważ zbiornik jest szczelnie okryty płaszczem termoizolacyjnym, który nie wypuszcza ciepła na zewnątrz.

Zasobniki dwuwężownicowe

Jednoczesne użycie dwóch źródeł ciepła do podgrzewania wody użytkowej nie stanowi problemu, jeżeli dysponuje się zasobnikiem dwuwężownicowym. Możliwość zastosowania systemu dwustopniowego dogrzewania wody sprawia, że idealnie nadają się one do magazynowania ciepła w wyspecjalizowanych instalacjach, np. kolektorów słonecznych, lub wodnych płaszczów kominkowych. Do znajdującej się niżej wężownicy podłącza się źródło ciepła o mniejszej lub zmiennej wydajności (np. zależnej od pory roku). Dzięki temu w kontakt z górną wężownicą wchodzi woda „przełamana” (przynajmniej częściowo zagrzana), co znacznie zmniejsza koszty jej dalszego dogrzewania.

Zasobniki buforowe

Odrębne rozwiązania technologiczne służyły powstaniu zasobników buforowych, w których zbiornik na wodę użytkową zanurzony jest w większym naczyniu, napełnionym medium centralnego ogrzewania. Zastosowanie tej metody tworzy dużą powierzchnię styku między zasobnikiem c. w. u. a buforem, dzięki temu wymiana ciepła między nimi odbywa się bardzo szybko. Zasobniki buforowe sprawdzają się w rozbudowanych systemach czerpiących energię z kilku źródeł równocześnie, jak również jako magazyn/wymiennik, umożliwiający zarządzanie energią cieplną w budynku.
 

Zostań Eco KrakusemSprawdź nasze ceny

Dlaczego EcoSolar?

  • posiadamy wieloletnie doświadczenie
  • dostarczamy najnowocześniejsze rozwiązania w technice grzewczej, jak i w odnawianych źródłach energii
  • współpracujemy z wiodącymi producentami
  • posiadamy wykwalifikowane ekipy monterskie
  • podchodzimy indywidualnie do potrzeb każdego klienta
  • zapewniamy klientowi gwarancję na materiały oraz całokształ inwestycji (usługi posprzedażowe, serwis, ubezpieczenie, fachowe doractwo)
  • przeprowadzamy szkolenia z zakresu działania i obsługi zainstalowanych urządzeń

Partnerzy

SMAIBC SolarPolisystemPro-SolarPlum