EcoSolar

Nasza oferta - Pompy ciepła

Pompy ciepła

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia, które wykorzystują naturalną energię występującą w otoczeniu. Do ich funkcjonowania użyć można energii pochodzącej z ziemi, powietrza lub wody przy wykonywaniu zjawisk naturalnych, takich jak dodatnia stała temperatura gruntu poniżej 2m głębokości itp. Zamkięty obieg czynnika roboczego wykorzystuje zmiany jego właściwości termodynamicznych w trakcie odprowadzania, sprężania, skraplania i rozprężania, dzięki czemu można podnieść ciepło z ośrodka niższej do wyższej temperatury. Uzyskana energia pomaga w ogrzewaniu pomieszczeń, wody, kaloryferów lub innych urządzeń, które służą do obsługi cieplnej budynku. Dzięki wykorzystaniu tak zdobytej energii minimalizuje się użycie tradycyjnych żródeł ciepła, co z kolei generuje oszczędność ekonomiczną. Pompy ciepła są optymalnym rozwiązaniem zarówno dla niedużych gospodarstw jak i większych kompleksów uzytkowych.
 
 

Pompa ciepła w systemie grunt-woda

Stała temperatura gruntu poniżej poziomu zamarzania nie jest jedyną zaletą wyboru ziemi w charakterze źródła dolnego, z którego parownik pompy ciepła pobiera energię. Połączonej wymiennikiem wężownicy z solanką lub glikolem nie są w stanie zagrozić czynniki atmosferyczne, klęski żywiołowe czy ingerencje osób trzecich. Instalacja źródła dolnego zlokalizowana w gruncie jest dosłownie bezpieczna, a ponadto zapewnia dostęp do niewyczerpalnych zasobów cieplnych ziemi niezależnie od pory roku.

Pompa ciepła w systemie powietrze-woda

Z ekonomicznego punktu widzenia najkorzystniejsza jest powietrzna pompa ciepła, która nie wymaga żadnych śmiałych ingerencji w strukturę budynku, lub robót ziemnych na poziomie fundamentów. Różne typy pomp pozwalają dopasować instalację do indywidualnych potrzeb i możliwości technicznych obiektu. Najczęściej grzana jest ciepła woda użytkowa, również popularne są systemy ogrzewania podłogowego, centralnego ogrzewania i klimakonwektory (rozprowadzenie nawiewów do pomieszczeń).

 

 

Zostań Eco KrakusemSprawdź nasze ceny

Dlaczego EcoSolar?

  • posiadamy wieloletnie doświadczenie
  • dostarczamy najnowocześniejsze rozwiązania w technice grzewczej, jak i w odnawianych źródłach energii
  • współpracujemy z wiodącymi producentami
  • posiadamy wykwalifikowane ekipy monterskie
  • podchodzimy indywidualnie do potrzeb każdego klienta
  • zapewniamy klientowi gwarancję na materiały oraz całokształ inwestycji (usługi posprzedażowe, serwis, ubezpieczenie, fachowe doractwo)
  • przeprowadzamy szkolenia z zakresu działania i obsługi zainstalowanych urządzeń

Partnerzy

SMAIBC SolarPolisystemPro-SolarPlum