EcoSolar

Nasza oferta - Ogniwa fotowoltaniczne

Fotowoltaika

Fotowoltaika to dziedzina o przeszło stuletniej tradycji, badająca możliwości pozyskiwania elektryczności z promieni słonecznych. Dzięki praktycznemu zastosowaniu rozwijanych przez nią technologii każdy może dysponować swoją własną elektrownią słoneczną. Panele fotowoltaiczne gwarantują  wieloletni  dostęp  do  naprawdę  czystej,  ekologicznej  energii w najbardziej uniwersalnej postaci prądu elektrycznego. W Polsce panują optymalne warunki do korzystania z fotowoltaiki tj. umiarkowana temperatura oraz napromieniowanie słoneczne na poziomie 1000 kWh/m2 (w gorącym zwrotnikowym klimacie moduły tracą sprawność).

Fotowoltanika

Zestawy dla domów i firm

Moduły fotowoltaiczne zawsze generują prąd stały, który specjalnymiprzewodami dostarczany jest do budynku. Ich napięcie (Volt) i moc (Wat) są zależne od doboru producenta, rodzaju paneli i sposobu łączenia modułów. Optymalne, czyli przeliczalne na watogodziny (kWh) wykorzystanie tej technologii gwarantuje specjalne urządzenie – inwerter. Jego zadaniem jest przekształcanie energii fotowoltaicznej w prąd zmienny 230V 50Hz, nadający się do wykorzystania przez standardowe odbiorniki. Dostępne są również wersje rozbudowane o akumulator, dzięki któremu budynek jest zasilany podczas przerw w dostawach z sieci publicznej.

Zestawy dla domów

Farmy fotowoltaiczne

Zasobów energii słońca nie da się wyczerpać, jedynym ograniczeniem jest przestrzeń zajmowana przez panele. Jednak zakładanie elektrowni wcale nie musi zaczynać się z rozmachem, niedużą instalację można zacząć rozbudowywać po kilku latach działania. Struktura modułów wszystkich producentów, pozwala na łączenie ich w rozbudowane systemy o mocy dziesiątek, setek, a nawet tysięcy kilowatów (kW). Farmy fotowoltaiczne to jedyny rodzaj elektrowni, który nie wymaga żadnego rodzaju paliwa, nie generuje szkodliwych zanieczyszczeń, emisji CO2 ani odpadów w jakiejkolwiek postaci. Ponadto nie stwarza tak wielu zagrożeń dla życia i mienia jak np. wiatraki i jest znacznie łatwiejsza w utrzymaniu.

Farmy

Zostań Eco Krakusem Sprawdź nasze ceny

Dlaczego EcoSolar?

  • posiadamy wieloletnie doświadczenie
  • dostarczamy najnowocześniejsze rozwiązania w technice grzewczej, jak i w odnawianych źródłach energii
  • współpracujemy z wiodącymi producentami
  • posiadamy wykwalifikowane ekipy monterskie
  • podchodzimy indywidualnie do potrzeb każdego klienta
  • zapewniamy klientowi gwarancję na materiały oraz całokształ inwestycji (usługi posprzedażowe, serwis, ubezpieczenie, fachowe doractwo)
  • przeprowadzamy szkolenia z zakresu działania i obsługi zainstalowanych urządzeń

Partnerzy

SMAIBC SolarPolisystemPro-SolarPlum