EcoSolar

Nasza oferta - Kotły C.O

Kotły C.O

W każdym domu energia zużywana jest na wiele różnych sposobów, jednak proporcjonalnie najwięcej jej pochłania ogrzewanie pomieszczeń. Efektywne wykorzystanie tej energii - a co za tym idzie - sprawność instalacji, w pierwszej kolejności zależy od kotła. Mimo postępu technologicznego wciąż najwięcej energii pozyskuje się poprzez proces utleniania, czyli spalanie, ale pali się teraz wydajniej. Nowoczesne kotły redukują o 2/3 straty paliwa, dzięki czemu ich energia grzeje dom, a nie atmosferę.

Kotły gazowe

Gaz jest bardzo wydajnym paliwem, ale tylko pod warunkiem, że zostanie dokładnie spalony. Kotły gazowe wykonane z zastosowaniem nowych technologii gwarantują takie spalanie. Urządzenia te cechuje wysoka niezawodność, a ich obsługa sprowadza się do zupełnego minimum. Badania mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i maksymalizację uzysku energetycznego doprowadziły do powstania kotłów kondensacyjnych, które w zamkniętej komorze spalania precyzyjnie kontrolują jego proces.

Kotły na biomasę

Ekonomia uwzględniająca ekologię wymaga zagospodarowania odpadów działalności przemysłowej i rolniczej, a najlepiej zrobić to wykorzystując zawierający się w nich spory potencjał energetyczny. Nowoczesne kotły mogą używać jako paliwa substancji organicznych pochodzenia roślinnego, z zachowaniem ekologicznych norm „czystego spalania”. Dzieje się tak, ponieważ biomasa ma korzystny bilans CO2 - rośliny opałowe w trakcie swojego wzrostu pochłaniają niesamowite ilości dwutlenku węgla.

Kotły węglowe

Zasada działania kotła węglowego jest niezmiennie ta sama: energia chemiczna w paliwie, przez proces spalania zostaje przekazana do wody i rozprowadzona po budynku. Zmieniła się za to jakość procesu, ponieważ w nowych kotłach stosowane jest spalanie dwustopniowe. Oddzielające się w temperaturze powyżej 300ºC lotne frakcje węgla trafiają do komory dopalania - inaczej byłyby głównym powodem niezupełnego spalania, strat kominowych oraz izolacji cieplnej (z kamienia kotłowego i narostów pyłowo-smołowych) na wymienniku.

 

Zostań Eco KrakusemSprawdź nasze ceny

Dlaczego EcoSolar?

  • posiadamy wieloletnie doświadczenie
  • dostarczamy najnowocześniejsze rozwiązania w technice grzewczej, jak i w odnawianych źródłach energii
  • współpracujemy z wiodącymi producentami
  • posiadamy wykwalifikowane ekipy monterskie
  • podchodzimy indywidualnie do potrzeb każdego klienta
  • zapewniamy klientowi gwarancję na materiały oraz całokształ inwestycji (usługi posprzedażowe, serwis, ubezpieczenie, fachowe doractwo)
  • przeprowadzamy szkolenia z zakresu działania i obsługi zainstalowanych urządzeń

Partnerzy

SMAIBC SolarPolisystemPro-SolarPlum