EcoSolar

Nasza oferta - Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne to urządzenia, które dzięki strukturze swojej budowy pochłaniają promienie słoneczne i zmieniają je w ciepło. Najważniejszym elementem kolektora jest absorber (płyta pochłaniająca promieniowanie), ale dla skuteczności jego pracy istotna jest również szyba ze szkła podwójnie hartowanego, izolacja, zastosowane medium itd. Każdy element ma znaczenie, przez wzgląd na możliwość powstawania na nim strat energii. Odpowiednio skonstruowany i wykonany z wysokiej jakości materiałów kolektor przetwarza w ciepło aż 70% energii słonecznej. Kolektory mogą być instalowane w dogodnej konfiguracji: na dachu, ścianie, balkonie albo na ziemi. Gwarantują dostęp do czystej energii słońca, bez emisji spalin, gazów lub innych produktów ubocznych swojej pracy. Automatyczny nadzór dba o to, żeby użytkownik zawsze miał dostęp do ciepłej wody.

                                                                                              Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne do grzania CWU

System składa się z paneli, węży solarnych, czynnika roboczego (glikol propylenowy) układu pompowego, aparatury kontrolno-pomiarowej i zabezpieczającej, oraz zasobnika do magazynowania ciepłej wody użytkowej. Kolektory słoneczne są niezwykle wydajne - w słoneczny dzień, trzy panele są w stanie zagrzać trzysta litrów wody do temperatury 80ºC. Właściwy dobór zestawu solarnego i prawidłowy montaż instalacji gwarantują wieloletnią, bezawaryjną pracę systemu.

                                                                                       Kolektory słoneczne do grzania CWU

Kolektory słoneczne do wspomagania C.O.

Zamiast klasycznego jedno lub dwuwężownicowego zasobnika c.w.u. zestaw kolektorów można wyposażyć w zasobnik buforowy (kombinowany KZ) podłączony do funkcjonującego w budynku układu centralnego ogrzewania. Zasobnik ten dzieli ciepło pozyskane z kolektorów między wodę użytkową i grzejniki, lub np. ogrzewanie podłogowe. Zestaw wyposażony jest też w elektroniczny system nadzoru, oraz sterowany automatycznie mechaniczny zawór kontrolujący dystrybucję ciepła.

Kolektory słoneczne do wspomagania C.O.

Zostań Eco Krakusem Sprawdź nasze ceny

Dlaczego EcoSolar?

  • posiadamy wieloletnie doświadczenie
  • dostarczamy najnowocześniejsze rozwiązania w technice grzewczej, jak i w odnawianych źródłach energii
  • współpracujemy z wiodącymi producentami
  • posiadamy wykwalifikowane ekipy monterskie
  • podchodzimy indywidualnie do potrzeb każdego klienta
  • zapewniamy klientowi gwarancję na materiały oraz całokształ inwestycji (usługi posprzedażowe, serwis, ubezpieczenie, fachowe doractwo)
  • przeprowadzamy szkolenia z zakresu działania i obsługi zainstalowanych urządzeń

Partnerzy

SMAIBC SolarPolisystemPro-SolarPlum