EcoSolar

Nasza oferta - Grzejniki i systemy podłogowe

Grzejniki i systemy podłogowego ogrzewania

W pomieszczeniach zarówno mieszkalnych jak i gospodarczych zachowanie optymalnej temperatury powietrza jest niezbędne, zwłaszcza w klimacie umiarkowanym, który charakteryzuje się niemal sześciomiesięcznym okresem grzewczym. Wśród sposobów ogrzewania wnętrz najpopularniejsze są wciąż grzejniki (potocznie zwane kaloryferami), które transmitują ciepło do pomieszczenia. Optymalizuje się ich działanie poprzez dobór odpowiedniego kotła np. kondensacyjnego, a także podłączając alternatywne źródła ciepła, takie jak pompa ciepła. W wielu pomieszczeniach dobrze sprawdza się również zastosowanie ogrzewania zamontowanego pod posadzką, najczęściej w łazienkach i kuchniach.
 
 

Grzejniki

Najpopularniejszą formą ogrzewania pomieszczeń użytkowych są grzejniki tzw. kaloryfery. Jest to najdłużej stosowana forma grzewcza, której zasada jest niezmiennie prosta – są to zbiorniki emitujące ciepło. Tradycyjne żeliwne grzejniki zastępowane są przez wykonane ze zgrzewanych płyt stalowych. Montuje się je głównie w pokojach mieszkalnych, do łazienek obecnie najczęściej używane są grzejniki drabinkowe. Zaletą nowoczesnych grzejników oprócz wydajności (od 50 do 2500W) jest atrakcyjny wygląd, pozwalający na estetyczne wkomponowanie ich w wystrój wnętrza, co było znaczną trudnością w przypadku grzejników starego typu.

Systemy podłogowego ogrzewania

Ogrzewanie podłogowe – jak nazwa wskazuje – znajduje się pod posadzką, więc musi być zakładane przed położeniem wierzchniej warstwy podłogi. Taki typ kontroli temperatury jest bardzo korzystny dla człowieka, ponieważ najbardziej ogrzane są stopy, a najmniej głowa – ma to pozytywny wpływ na zdrowie. Najczęściej wykorzystuje się tą formę ogrzewania do pomieszczeń gdzie planuje się zastosować płytki lub kafelki, które mają właściwości chłodzące, a inny rodzaj podłogi byłby tam niepraktyczny lub nietrwały, czyli będą to: łazienki, toalety, pralnie, kuchnie itd.

 

Zostań Eco KrakusemSprawdź nasze ceny

Dlaczego EcoSolar?

  • posiadamy wieloletnie doświadczenie
  • dostarczamy najnowocześniejsze rozwiązania w technice grzewczej, jak i w odnawianych źródłach energii
  • współpracujemy z wiodącymi producentami
  • posiadamy wykwalifikowane ekipy monterskie
  • podchodzimy indywidualnie do potrzeb każdego klienta
  • zapewniamy klientowi gwarancję na materiały oraz całokształ inwestycji (usługi posprzedażowe, serwis, ubezpieczenie, fachowe doractwo)
  • przeprowadzamy szkolenia z zakresu działania i obsługi zainstalowanych urządzeń

 

Partnerzy

SMAIBC SolarPolisystemPro-SolarPlum